Лацио триумфира в дербито на Вечния град

Баста в 50-ата минута отново даде аван на "орлите".

Лацио победи Рома с 3:1 като гост в дербито на Вечния град от 34-ия кръг на Серия А. Сейду Кейта бе героят за лациалите с два гола, а веднъж се разписа Баста.

Кейта откри резултата в 12-а минута с удар от границата на наказателното поле. Рома изравни в самия край на първото полувреме от несъществуваща дузпа. Кевин Строотман падна в наказателното поле, без да е фаулиран, но реферът не видя симулацията и посочи бялата точка. Даниеле Де Роси реализира дузпата за 1:1.

Тази несправедливост не натежа на крайния резултат, тъй като Лацио бе по-добрият отбор и през втората част и заслужено стигна до победата.

Душан Баста изведе "орлите" в 50-а минута с удар от 20 метра и рикошет в крака на Фасио.

В 70-а минута на терена се появи легендата Франческо Тоти, но и неговото влизане в игра не помогна на Рома. Дербито ще бъде последно в кариерата за Тоти, който след края на сезона вероятно ще прекрати забележителната си кариера.

Пет минути преди края Кейта вкара втория си гол в мача за крайното 3:1.

В добавеното време реферът вдигна директен червен картон за Рюдигер от Рома за груб фаул в центъра на терена.