Интер не прости и на Челси

Иван Перишич вкара втория гол за Интер.

Отборът на Интер записа трета поредна победа в турнира International Champions Cup. След успехите над Лион и Байерн, "нерадзурите" се справиха с 2:1 и с Челси.

Единственият гол за англичаните всъщност падна след невероятен автогол на Кондогбия.

Той се опита да върне топката към Падели с удар от над 35 метра. Това обаче се превърна в невероятно прецизен и красив изстрел, като топката прехвърли вратаря.

Стеван Йоветич даде аванс на Интер в добавеното време на първата част. Черногорецът си спечели дузпа, след като бе съборен в наказателното поле от Сесар Аспиликуета и сам се нагърби с изпълнението й. Тибо Куртоа показа добър рефлекс и отрази удара на бившия играч на Манчестър Сити, но при добавката той бе точен за 1:0.

Интер продължи да има тотално надмощие над шампиона на Англия и съвсем логично стигна до втори гол в 53-тата минута. Негов автор стана Иван Перишич, който се разписа с диагонален удар.

До края зрителите видяха невероятния автогол на Кондогбия, който не попречи на Интер да триумфира в надпреварата и да спечели трофея.