Барса взе трите точки в Севиля

Барселона отново се доближи на две точки от лидера Реал Мадрид.

Барселона записа трудна победа с 2:1 като гост на Севиля в сблъсък от 11-ия кръг на Примера дивисион.

Каталунците успяха да обърнат съперника, след като се оказаха изоставащи в резултата още след четвърт час игра.

Витоло напредна и сам срещу Тер Стеген не сбърка - 1:0.

Играта продължи с положения и пред двете врати, а Барса се добра до изравняване малко преди края на полувремето.

Неймар залъга няколко футболисти в наказателното поле и върна назад към Меси, който отбеляза с отсечен удар от дъгата, като топката влезе в десния ъгъл на Рико - 1:1 в 43-ата минута.

В 61-ата "лос кулес" отнеха в половината на своя опонент, Меси напредна, прекрасно видя Луис Суарес встрани и уругваецът насочи между краката на вратаря - 1:2.

В 63-ата севилци изпуснаха да дадат бърз отговор, като каталунците се спасиха след поредица от блокирани топки.

В крайна сметка нов гол не падна и Барселона отново се доближи на две точки от лидера Реал Мадрид.