Русия откри Купата на конфедерациите с уверена победа

Смолов се радва след отбелязването на втория гол в мача, с който приключи всякаква интрига Снимка: Getty Images

Домакинът Русия започна успешно участието си на Купата на конфедерациите. В мача на откриването "Сборная" победи аутсайдера Нова Зеландия с 2:0, като можеше да вкара и още доста голове.

След силно начало и няколко пропуска в първите минути, руснаците откриха в 31-ата минута след копване на Денис Глушаков над вратаря, при което топката се чукна в гредата. Връхлитащият защитник на "кивитата" Майкъл Боксал обаче я довкара в собствената си врата - автогол и 1:0.

След няколко героични спасявания на вратаря на новозеландците Стефан Маринович, Русия все пак стигна до нов гол през втората част. В 69-ата минута Фьодор Смолов засече от няколко метра центриране отдясно за крайното 2:0.

Другите два отбора в групата Португалия и Мексико играят утре от 18:00, а напред продължават по два отбора в група. Във втората група са тимовете на Камерун, Чили, Австралия и Германия.