Барса удари Севиля като гост и докосва Суперкупата

Суперкупата е единственият трофей, който Луис Енрике не е печелил като треньор на Барса, но изгледите на каталунците за успех са много добри.

Барселона постигна победа с 2:0 при гостуването си на Севиля на стадион "Рамон Санчес Писхуан" в първия мач за Суперкупата на Испания.

Луис Суарес и Мунир бяха точни за тима на Луис Енрике, който очаква спокойно реванша пред своя публика на "Камп Ноу".

Първото полувреме завърши без голове, а Барса свърши работата си след почивката.

Луис Суарес отбеляза първия гол. В 54-ата минута уругваецът се възползва от великолепна комбинация и смълча трибуните. Новото попълнение Денис Суарес, който влезе като резерва през първата част, намери Арда Туран в наказателното поле, а той свали топката на връхлитащия Суарес, който я прати в мрежата.

В 81-та минута влезлият като резерва Мунир удвои преднината на Барса, след като бе изведен прекрасно от Меси и не сгреши.

Суперкупата е единственият трофей, който Луис Енрике не е печелил като треньор на Барса. Шампионите на Испания обаче са рекордьори с 11 купи от надпреварата. Севиля пък има един успех от 2007 г.