Бентеке съсипа Ливърпул на "Анфийлд"

Само допреди година Кристиан Бентеке играеше в Ливърпул, но Юрген Клоп прецени, че белгийският нападател не му е нужен.

Е, в неделя вечерта със сигурност е премислил решението си.

Мощният таран съсипа бившите си съотборници след два гола за победата на Кристъл Палас с 2:1 на "Анфийлд роуд".

След успеха "орлите" и феновете им могат да отварят шампанското. Тимът от Лондон събра 38 точки - само две по-малко от приеманата за спасителна линия от 40 пункта, която почти винаги гарантира оцеляване в елита на Англия.

До края на първенството остават пет мача на Палас, в които отборът на Сам Алърдайс се нуждае от съвсем малко, за да е сигурен, че и следващата кампания ще е в Премиършип.

Успехът на "Анфийлд" бе още по-сладък, тъй като дойде след обрат. Филипе Коутиньо бе извел мърсисайдци напред в резулатата в средата на първото полувреме, но малко преди почивката Бентеке изравни.

Отново той, петнайсетина минути преди края на редовното време, фиксира крайното 2:1 за лондонския тим.

Ливърпул остава трети с две и три точки преднина съответно пред манчестърските Сити и Юнайтед, но и с два мача повече от тях.