Убедителна победа доближи Юнайтед до Сити

За последно Лукаку беше вкарвал във Висшата лига на 17 декември срещу Уест Бромич Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се наложи с 3:0 над Стоук на "Олд Трафорд" в последен мач от 23-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" владееха двубоя и отбелязаха хубави голове, а с победата се възползваха от загубата на Манчестър Сити от Ливърпул и поне малко доближиха лидера в класирането. Юнайтед вече има 50 т. на второто място, а Сити води в подреждането с 62.

Антонио Валенсия откри резултата срещу Стоук в 9-ата минута. Той финтира отдясно и със страхотен шут с левия крак разпечата Бътланд за 1:0. В 38-ата минута Антони Марсиал също демонстрира головия си удар от дъгата на наказателното поле и направи 2:0.

В 72-ата минута Ромелу Лукаку се пребори с двама противници в наказателното и отбеляза за 3:0 - негов първи гол от близо месец насам.