Роналдо изгонен, Реал би инфарктно | sportcafe.bg

Роналдо изгонен, Реал би инфарктно

24.01.2015, 19:16 (обновена 24.01.2015, 19:46)
Роналдо, Кордоба

Роналдо получи директен червен картон за този ритник и ще бъде наказан за минимум два мача.

Реал Мадрид запази първото си място в Примера дивисион след трудна победа с 2:1 над Кордоба. „Белия балет" се представи слабо срещу 14-ия в класирането и вкара победния гол едва в 89-ата минута след точно изпълнена от Гарет Бейл дузпа.

Домакините откриха още в 3-ата минута, също от дузпа, вкарана от Гилас. Тя беше отсъдена за игра с ръка на Серхио Рамос в наказателното поле и предизвика първото спречкване в мача.

В средата на полувремето Бензема изравни след корнер, а Реал натисна противника, но така и не успя да вкара втори гол до почивката.

Противно на очакванията, второто полувреме започна по-добре за Кордоба и пропуски на Бебе и Картабия и греда на Флорин Андоне ги лишиха от заслужен втори гол.

В 82-ата минута изнервеният носител на Златната топка Кристиано Роналдо се спречка с вратаря на домакините в наглед безобидна ситуация и започна да размахва ръце и да раздава шамари, за което получи директен червен картон.

Въпреки това мадридчани успяха да стигнат до решаващата дузпа в края. Тя беше дадена заслужено за игра с ръка в наказателното поле на Картабиа, който получи и втори жълт картон от рефера и също пое към съблекалнята.

Oще: гарет бейл  дузпа  изгонен  испания  кордоба  кристиано роналдо  примера дивисион  реал мадрид  сбиване  червен картон