Льов: Не трябва да надценяваме победата

"Отборът трябва да остане спокоен", каза Льов

Селекционерът на Германия Йоаким Льов разкри, че Германия се възползвала от разколебаването на Бразилия и така се е стигнало до невероятното 7:1. Наставникът бе много доволен от победата, но обърна внимание и на постижението на Мирослав Клозе, който стана най-резултатният футболист на световни първенства с 16 попадения.

"Клозе е невероятен. Това, че успя да подобри рекорда за най-много отбелязани голове на световни първенство в мач срещу бразилците и то на техен терен е изключително постижение за него. Много, много се радвам за Миро, защото го заслужава. Този рекорд означава много за всички нас. Той е нещо велико", отбеляза Льов.

"Никой не е очаквал, че ще спечелим със 7:1. Бразилците не издържаха на напрежението. След първите два гола те се объркаха, започнаха да нервничат и така и не успяха да се организират отново. Ние усетихме тяхното колебание и се възползвахме от него. Пет гола за 18 минути. Ясно е, че те бяха шокирани и не знаеха какво да правят.

Играхме страхотно през първото полувреме. Още на почивката беше ясно, че ще победим, но и след това продължихме добре. Трябва да останем спокойни. Не трябва да надценяваме тази победа. Вече сме на финила и ни очаква още един мач. Не трябва да почиваме на лаврите от този успех. Всички сме радостни, но няма еуфория.

През 2006 година, когато бяхме домакини на Световното първенство, имахме големи надежди и очаквания. Напрежението беше голямо. Сега то се стовари върху Бразилия. 200 милиона души искат да отидеш на финал и нищо друго. Това със сигурност може скове футболистите. Съжалявам за Сколари. Много добре знам как се чувства", завърши специалистът.