Юнайтед забави партито на Лестър

Лестър взе само точка от гостуването си на "Олд Трафорд". Тимът на Клаудио Раниери ще чака поне още ден, за да бъде провъзгласен за шампион.
Антони Марсиал даде аванс на домакините, но Уес Морган изравни малко по-късно
Лестър имаше претенции за дузпа през първото полувреме, когато Рияд Марез се строполи в наказателното поле при сблъсък с Маркос Рохо, но Майкъл Оливър не показа бялата точка.
В 87-ата минута Дани Дрикуотър събори Мемфис Депай на границата на наказателното поле, за което получи втори жълт картон и напусна терена

Лестър не успя да си осигури титлата два кръга преди края на сезона, завършвайки само 1:1 като гост на Манчестър Юнайтед.

И двата гола паднаха още през първата част, а „лисиците” доиграха сблъсъка с човек по-малко в заключителните минути.

Домакините започнаха по-добре двубоя и още в осмата минута Антони Марсиал даде аванс на Юнайтед.

Авансът на „червените дяволи” обаче не трая дълго. 9 по-късно прекрасно центриране на Дани Дринкуотър бе засечено от Уес Морган, който възстанови равенството.

Последваха малко по-спокойни минути, в които и двата отбора имаха по няколко положения.

При един корнер за Юнайтед Крис Смолинг стреля опасно с глава, но ударът му срещна страничната греда.

В самия край дойде Лестър остана с човек по-малко на терена. Три минути преди края на редовното време Дани Дрикуотър събори Мемфис Депай на границата на наказателното поле, за което получи втори жълт картон и бе изгонен.

След равенството Лестър има 77 точки на върха, с осем точки и мач повече пред втория Тотнъм. В понеделник вечер „шпорите” гостуват на Челси и ако не победят, ще подарят титлата на Лестър.

Манчестър Юнайтед пък се завърна на петата позиция с 60 точки, на четири зад четвъртия Манчестър Сити.