Севиля подгони Барселона в класирането

Ибора изигра голям мач във Виго. Снимка: Getty Images
Ибора изигра голям мач във Виго.

С хеттрик на Висенте Ибора Севиля се наложи с 3:0 като гост на Селта и се изкачи на трето място в класирането на Примера дивисион само на една точка от Барселона.

И трите попадения паднаха след почивката.

В 51-та минута Ибора изпревари трима защитници на Селта и с глава наниза топката при центриране на Пабло Сарабия от корнер. Селта отговори чрез мощен далечен удар на шведския нападател Джон Гуйдети, но вратарят Серхио Рико внимаваше и спаси. Ибора обаче удвои преднината на севилци малко по-късно след чудесен пас на Витоло, измъкна се с първото докосване, а с второто наказа вратаря Рубен Бланко.

В 90-та минута съдията даде дузпа за гостите, след като Густаво Кабрал събори в наказателното поле Хоакин Кореа и Ибора оформи хеттрика си.