Челси обърна Нюкасъл и се изравни с Юнайтед | sportcafe.bg

Челси обърна Нюкасъл и се изравни с Юнайтед

02.12.2017, 16:08 (обновена 02.12.2017, 16:30)
Челси - Нюкасъл 3:1

Азар вкара два гола за обрата, Мората добави още един, а Челси вече има шест победи в последните си седем шампионатни мача

Челси победи Нюкасъл с 3:1 на "Стамфорд Бридж" и се изравни с Манчестър Юнайтед в класирането на Висшата лига.

Шампионите вече имат 32 т., колкото и "червените дяволи" преди дербито по-късно днес между Юнайтед и Арсенал.

Челси изостана рано в резултата, след като в 12-ата минута Дуайт Гейл изведе гостите напред. "Сините" обаче натиснаха и създадоха чисти ситуации, а в 21-ата минута Едер Азар логично изравни.

В 33-ата минута Алваро Мората изведе Челси напред с глава, вкарвайки десетия си гол за сезона. През второто полувреме домакините продължиха да доминират и в 74-ата минута отново Азар беше точен, този път от дузпа за нарушение срещу Моузес.

Oще: алваро мората  висша лига  дуайт гейл  еден азар  изравни  нюкасъл  обърна  сините  челси