Арсенал изстрада триумфа над Лестър и се върна в играта

Уолкът отбеляза първия гол за Арсенал.

С гол на резервата Даниел Уелбек в петата минута на добавеното време Арсенал победи Лестър с 2:1 в голямото дерби от 26-ия кръг на Висшата лига и се доближи само на 2 точки от "лисиците". Лондончани губеха с 0:1 след края на първото полувреме, но през втората част успяха да обърнат гостите, които останаха с човек по-малко заради червен картон на Дани Симпсън.

Две минути пред края на първата част Лестър поведе. Лоран Кошчелни извърши нарушение срещу Канте в центъра на терена, но Аткинсън правилно даде авантаж. Топката стигна до Варди, който нахлу на скорост в наказателното поле, където Начо Монреал протегна крак.

Нападателят пусна топката напред, потърси контакт и падна. Аткинсън посочи бялата точка въпреки протестите на Монреал. Варди бе безкомпромисен при изпълнението на дузпата, давайки аванс на Лестър.

В 54-ата минута "лисиците" останаха с човек по-малко, след като Дани Симпсън задържа Жиру и получи втори жълт картон само в рамките на няколко минути.

Домакините се възползваха от численото си превъзходство и в 70-ата минута Тио Уолкот, който се появи като резерва, изравни. Заредиха се пропуски пред вратата на Лестър, преди Уелбек да реши мача с попадение с глава в 95-та минута.