Реал с протоколна победа

Столичани имаха превъзходство през цялата среща на "Сантиаго Бернабеу". Снимка: getty
Столичани имаха превъзходство през цялата среща на "Сантиаго Бернабеу".

Реал Мадрид спечели с 2:0 срещу гостуващия Еспаньол в мач от 23-ия кръг на испанското футболно първенство.

Така възпитаниците на Зинедин Зидан записаха четвърти пореден успех в Примера дивисион и се утвърдиха на върха на класирането с 52 точки, с 4 точки повече от втория Барселона, но и с мач по-малко.

Гол на Кристиано Роналдо беше отменен заради засада след половин час игра, но малко по-късно Алваро Мората откри, след като засече с глава от границата на малкия пеналт добро центриране на Иско от дясно.

Последваха пропуска на Мората, Роналдо и Лукас Васкес, а Гарет Бейл влезе като резерва в 71-ата минута на мястото на Мората и в първия си мач след почти три месеца отсъствие заради травма на глезена оформи крайното 2:0 в 83-ата минута.

При бърза контраатака Иско изведе Бейл зад защитата на гостите, уелсецът нахлу на скорост в ляво в наказателното поле и с удар по диагонала преодоля за втори път Диего Лопес.

Така Реал Мадрид записа десета поредна победа над Еспаньол във всички турнири от 11 май 2013 година насам, когато двата тима завършиха 1:1 в мач от първенството в Барселона.