Барса вкара 6 на Алавес преди да го срещне във финала за Купата

Неймар вече гледа към следващите предизвикателства за Барса след като направи 2:0 срещу Алавес Снимка: Getty Images

Барселона разгроми Алавес с 6:0 като гост в среща от 22-ия кръг на Ла Лига.

През май двата отбора ще се срещнат във финала за Купата на Краля, а днес каталунците не оставиха съмнения в превъзходството си.

През първата част Барса създаваше опасности, но домакините успяваха да удържат до 37-ата минута. Тогава Луис Суарес засече центриране на Алеиш Видал и откри резултата - 1:0 за Барселона. Само три минути по-късно Меси изведе Суарес на изстрелна позиция, но ударът на уругваеца беше спасен от вратаря Пачеко. Топката обаче се отби от главата на Суарес и стигна до Неймар, който нямаше проблем да направи 2:0 на празна врата.

През второто полувреме гостите нанесоха удара си между 59-ата и 67-ата минута, когато вкараха цели 4 гола. Открадната от Меси топка доведе до гол на Бълхата за 3:0, после Алексис Руано си вкара автогол за 4:0, а 5:0 направи Иван Ракитич след нова комбинация между Меси и Суарес.

Крайното 6:0 оформи Суарес след добавка при шут на Неймар.

Така временно каталунците излязоха на върха в класирането на две точки пред Реал Мадрид. Кралския клуб обаче в момента е с три мача по-малко и гостува на последния Осасуна по-късно тази вечер.