Гол с ръка и дузпа измъкнаха Арсенал

Първият гол на Санчес стана след неволна, но решаваща игра с ръка Снимка: Getty Images
Първият гол на Санчес стана след неволна, но решаваща игра с ръка

Арсенал победи Хъл Сити с 2:0 у дома в ранния мач от 25-ия кръг на Висшата лига.

Алексис Санчес вкара и двата гола за ценния успех, с който "топчиите" взеха глътка въздух след двете поредни загуби в шампионата от Челси и Уотфорд.

Първият гол на Санчес обаче дойде по скандален начин. В 34-ата минута след разбъркване точно пред вратата на гостите вратарят на Хъл Якупович изби топката в дясната ръка на Санчес, тя рикошира и влетя в мрежата, а съдията Марк Клатенбърг призна попадението за 1:0.

Социалните мрежи веднага изригнаха с шеги за гола, като някои фенове го сравниха с "Божията ръка" на Марадона.

Още преди първия гол натискът на Арсенал беше произвел достатъчно положения пред Якупович, но Йозил и Санчес пропуснаха, а на отсрещната врата Петър Чех трябваше да се намесва при удар с глава на Омар Ниасе.

Второто полувреме не предложи много интересни ситуации и Арсенал запази аванса си до самия край. В 51-ата минута Петър Чех спаси шут на Ниасе, две минути по-късно Клатенбърг показа само жълт картон на Кийрън Гибс за нарушение срещу откъсващия се сам срещу вратаря Лазар Маркович.

Голът на успокоението за "топчиите" дойде едва в добавеното време. При контраатака в 91-ата минута Лукас Перес стреля с глава от чиста позиция, а Сам Клъкас изби с ръка точно пред голлинията. Клатенбърг незабавно свири дузпа за Арсенал и показа червен картон на халфа на Хъл, а от 11-те метра Санчес направи 2:0.

След победата Арсенал остава на трето място в класирането, но събра 50 точки, колкото втория Тотнъм. Лидерът Челси е с 9 точки преднина.

Хъл Сити е на 18-о място и е в зоната на изпадащите с 20 събрани точки.