Челси шампион с Моуриньовско 1:0

Дидие Дрогба празнува с феновете след края.

Челси спечели титлата на Англия с типично за сезона и за мениджъра си Жозе Моуриньо домакинско 1:0 срещу Кристъл Палас. Както обикновено шампионите бяха солидни, предпазливи и енергични, не оставяйки нищо на случайността.

И както винаги през сезона, Еден Азар донесе триумфа. Белгиецът стреля от дузпа в 44-ата минута, вратарят Хулиан Сперони спаси, но Азар довкара.

Роман Абрамович аплодираше от трибуните четвъртата титла за неговите 11 години в клуба. Три от тях са с Моуриньо.

Тимът е недостижим на върха с 83 точки, три кръга преди края на сезона.

Празненствата след края бяха за феновете, като играчите се забавляваха по терена.

Награждаването ще е в последното домакинство на тима срещу Ливърпул на 16 май.