Арсенал разпиля Челси за полувреме в лондонското дерби

Коща беше обезвреден.. Снимка: getty
Коща беше обезвреден..
Конте пак разочарова. Снимка: getty
Конте пак разочарова.

Арсенал триумфира с 3:0 срещу Челси в лондонското дерби на „Емирейтс“ като и трите попадения паднаха през първата част. За домакините се разписаха Алексис Санчес, Тио Уолкът и Месут Йозил, а пред гостите и кошмарната им отбрана остават много въпроси без отговор.

Още от първия съдийски сигнал домакините започнаха да пресират съперника и да търсят гола. Такъв падна в 11-ата минута, когато почти целия тим на „сините“ се беше настанил в противниковата половина, а топката бе върната назад към Гари Кейхил, който се намираше около централната линия. Бранителят се замота, а от това се възползва Алексис Санчес, който му открадна топката и напредна на скорост съвсем сам, после достигна границите на наказателното поле и елегантно прехвърли плонжиралия Тибо Куртоа.

Попадението даде самочувствие на играчите в червено-бяло, а те по прекрасен начин се възползваха от неадекватните действие на бранителите на Челси. Няколко минути след първия гол, „артилеристите“ удвоиха след превъзходна многоходова комбинация, а на чиста позиция се оказа Тио Уолкът, който опъна мрежата.

Футболистите на Антонио Конте вече нямаха какво да губят и се хвърлиха в атака, стигайки до няколко разбърквания пред вратата на Петър Чех, но сякаш нямаше достатъчно импровизация в действията им, а и солидното представяне на защитниците на „топчиите“ носеше спокойствие на Венгер.

Към края на полувремето Арсенал умишлено прие играта в собствената половина и капанът им отново щракна в 40-ата минута, когато хванаха на контраатака Челси, а Санчес и Йозил отново по превъзходен начин се възползваха от празните пространства. Чилиецът центрира мека топка към непокрития си колега, който с удар от въздуха направи резултата класически.

В първите минути след почивката Челси владееше повече топката, но бъркаше в критичните моменти. Футболистите на Венгер на няколко пъти открадваха топката и стигаха до чисти положения пред Куртоа, но бъркаха последното подаване.

Постепенно страстите се успокоиха и на терена стана по-спокойно. В 69-ата минута обаче Иуоби изведе с хубав пас Тио Уокът, който беше странично от вратата и реши да стреля вместо да подаде на намиращия се на чиста позиция Санчес, но не уцели вратата.

4 минути по-късно Арсенал можеше да получи от собственото си лекарство, когато Лоран Кошчелни сбърка, Диего Коща отне топката и подаде напред към Педро, който обаче беше застигнат от бързоногия Бейлерин.

В края Батшуай излезе очи в очи с Чех, но не успя да спаси нулата.