Реал загуби още ценни точки | sportcafe.bg

Реал загуби още ценни точки

25.01.2016, 07:26 (обновена 25.01.2016, 07:32)
карим бензема

Бензема донесе точката на Реал.

Бетис и Реал Мадрид завършиха наравно 1:1 в среща от 21-ия кръг на испанското футболно първенство. Така гостите не успяха да скъсят разликата с лидерите и са на 4 точки зад водачите Барселона и Атлетико Мадрид, но са и с мач повече от каталунците.

Домакините от Бетис поведоха в резултата още в 7-та минута, когато след центриране в наказателното поле на мадридчани топката попадна в 31-годишния полузащитник Алваро Сехудо и той с отличен удар в ъгъла на вратата направи безпомощен Кейлор Навас. С този гол отборът от Бетис прекъсна серия от 7 мача без гол и "сухи" 638 минути. За последно Бетис отбеляза гол на 15 декември миналата година в мач за купата на Испания.

След гола Реал започна атака след атака, най-вече чрез Кристиано Роналдо. В 36-та минута бразилският полузащитник на домакините Петруш с шпагат спря френския нападател Карим Бензема в наказателното поле, но главният съдия Хуан Мартинес прецени, че няма дузпа.

Реал изравни чак в 71-та минута, когато след многоходова комбинация Карим Бензема на два-три метра от голлинията изпрати топката в мрежата на Антонио Адан - 1:1.

До края на мача гостите бяха по-активният отбор, но домакините успяха да запазят резултата и последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 1:1.

Oще: бетис  примера дивисион  реал мадрид