Волейболистите прегазиха и Германия

Дидро
25.09.2013, 23:41 (обновена 25.09.2013, 23:57)
Волейболистите се радват на победата над Германия, Евро 2013

Либерото Теди Салпаров е в центъра на радостта след победната точка. Целият тим изживя емоционално двата турбулентни дни и победите над Полша и Германия, извели ни на полуфинал на Евро 2013.

България прегази Германия на волейбол с 3:1 (-28, 25, 22, 20) и стигна полуфинал на европейското първенство.

За място на финала ще спорим в събота от 19 ч срещу Италия, но вече не в Полша, а в Копенхаген.

Нашите пак обърнаха развоя на мача, след като допуснаха да загубят първия гейм.

Дори и в него бяхме по-добри, водихме с 6 точки, но слабости и елементи на отпускане доведоха до германската победа.

Но психически българите устояха, както го направиха и ден по-рано срещу домакина Полша, и то от 0:2.

Последва българска лавина, а най-горещите пръски изсипваше Цветан Соколов, изпъкнал окончателно като лидер на този отбор.

България наложи воля в трудния и равностоен втори гейм, а нататък мачкаше германците.

Те ни победиха в групата с 3:2 и ден преди четвъртфинала се зарадваха, че сме отстранили Полша. Но се оказа, че не бива да подценяват българите...

Така, както го направиха и немците на футбол преди 19 години, когато на четвъртфинал (съвпадение) на световното по футбол ни подцениха, а ние ги обърнахме от 0:1 до 2:1.

Тогава, както и сега, пак иде ред на Италия. Е, тогава паднахме, но с волейболен прийом... Сега е време да бием!

Селекционерът Камило Плачи заложи на стартова шестица Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров и либеро Теодор Салпаров.

В игра се появиха и Николай Николов и Николай Пенчев.

Всеки даде своя принос за победата, а накрая радостта по лицата на българските волейболисти бе почти до сълзи.

Втори голям турнир с Плачи начело - и отново сме в четворката на най-добрите. В Световната лига останахме четвърти.