Ливърпул загуби в уникална драма на южния бряг

В продължението на второто полувреме Нейтън Аке донесе победата на отбора на Еди Хау.

Ливърпул загуби с 3:4 гостуването си на Борнемут в страхотен двубой, изпълнен с обрати и напрежение. "Червените" водеха с 3:1 четвърт час преди края, след което допусна три гола във вратата си и записа първо поражение от 15 мача.

Ливърпул се представи изключително слабо в защита и беше наказан от тима от южния бряг.

Мърсисайдци доминираха през първата част и поведоха с два гола след попадения на Садио Мане и Дивок Ориги. Влизането на Райън Фрейзър малко след почивката обаче обърна нещата. Той първо спечели дузпа, която Уилсън реализира.

Гостите си върнаха аванса след красив удар на Емре Джан, но не знаеха какво ги очаква. Фрейзър направи 2:3, а след това асистира на Куук за изравнителното попадение. В продължението на второто полувреме Нейтън Аке донесе победата на отбора на Еди Хау.

Това беше историческа първа победа за Борнемут над Ливърпул. "Червените" пропуснаха да се доближат отново на точка до лидера Челси и вече са на трета позиция с 30 точки, колкото има и Манчестър Сити. Челси е с 34, а Арсенал - с 31.