Байерн не сгреши и срещу "аспирините", поведе с 14 т. | sportcafe.bg

Байерн не сгреши и срещу "аспирините", поведе с 14 т.

12.01.2018, 23:16 (обновена 12.01.2018, 23:47)
 хамес родригес, франк рибери

Рибери вкара втория гол за Байерн след асистенция на Хамес, който сам отбеляза третото попадение

Байерн Мюнхен взе с 3:1 гостуването на Байер Леверкузен на старта на втория полусезон от Бундеслигата.

Макар че им липсваха някои важни футболисти и че срещнаха трудности през второто полувреме, баварците заслужено се поздравиха с трите точки и вече водят с 14 т. на втория в класирането Шалке, който играе утре с РБ Лайпциг.

Резултата на "БайАрена" откри Хави Мартинес в 32-ата минута след изпълнение на корнер и отклонена от Видал топка. В 59-ата минута Франк Рибери направи 2:0 след асистенция на Хамес Родригес.

В 70-ата минута Кевин Фоланд върна един гол за Леверкузен благодарение на рикошет в крака на Зюле и домакините направиха някоко атаки, в които можеха да изравнят.

Те обаче нямаха сили за финален натиск и в 90-ата минута Хамес сам си спечели пряк свободен удар и го реализира за крайното 3:1.

Oще: аспирините  баварците  байарена  байер  байер леверкузен  байерн  байерн мюнхен  бундеслига  германия  кевин фоланд  леверкузен  не сгреши  полусезон  франк рибери  хави мартинес  хамес родригес