Големите се измъкнаха за Купата на ФА

Милнър измъкна Сити срещу Шефилд Уензди в третия кръг от турнира за Купата на ФА

Фаворитите в третия кръг на турнира за Купата на ФА се класираха напред, но това стана доста по-трудно от очакваното.

Манчестър Юнайтед се спаси срещу Йоувил с победа с 2:0 като гост. Юнайтед се бори за място в Топ 4 на Висшата лига, а Йовил Таун е на последното място в Лига 1 - третото ниво на английския футбол. Тимът на Луис ван Гаал беше спасен с голове на Андер Ерера и Анхел ди Мария, паднали след почивката.

Трудна победа взе и другият манчестърски гранд - Сити - с 2:1 срещу Шефилд Уензди. Шампионите на Англия продължават напред след победа срещу десетия в Чемпиъншип, като двете попадения за победата отбеляза Джеймс Милнър. Но мачът тръгна доста неочаквано за фаворитите - Атде Нухиу вкара в 14 минута и изведе Уензди напред за изненада на феновете на домакините. В крайна сметка Милнър изравни в 66 минута, а в първата минута от добавеното от съдията време след 90-ата минута, след като отново получи голов пас от Давид Силва.

За разлика от Сити и Юнайтед лидерът във Висшата лига Челси спечели с 3:0 у дома срещу Уотфорд - след почивката отбелязаха Вилиан, Лоик Реми и Зюма. Жозе Моуриньо даде почивка на сериозна група титуляри: Джон Тери, Сеск Фабрегас и Еден Азар дори не бяха включени в групата за мача, а Бранислав Ивановеч, Тибо Куртоа и Неманя Матич бяха сред резервите на Челси.

В другите мачове от третия кръг Кристъл Палас спечели с 4:0 като гост на Доувър, Шефилд Юнайтед победи като гост Куинс Парк Рейнджърс с 3:0, Съндърланд спечели с 1:0 у дома срещу Лийдс, със същия резултат Астън Вила победи Блекпул, Саутхемптън и Испуич завършиха 1:1, а Стоук Сити спечели с 3:1 срещу Рексъм.