Джон Стийд от Брадфорд се радва на гола си срещу Челси
Анди Холидей не може да повярва, че току-що е извел Брадфорд напред в резултата
Патрик Бамфърд вкара първия гол за Мидълзбро срещу Челси
Моуриньо стисна ръката на всеки един от играчите на Брадфорд след мача

Три отбора от Висшата лига не успяха да прескочат четвъртия кръг на турнира за Купата на ФА, след като бяха победени от далеч не толкова именити съперници, които обаче се бореха за всяка топка срещу грандовете.

Най-голямата изненада поднесе Брадфорд Сити, който победи с 4:2 като гост Челси в мач, за който мениджърът на лидера във Висшата лига Жозе Моуриньо обяви, че ще е „срам", ако играчите му не го спечелят. Челси поведе с 2:0 през първото полувреме чрез Гари Кейхил в 20 минута и Рамирес в 37-ата и успехът на лондончани изглеждаше сигурен. Пет минути преди почивката гостите върнаха един гол - Джоната Стийд вкара за 1:2 и надеждата за играчите от Първа лига се върна в играта им.

През второто полувреме обаче се стигна до драматичен обрат - първи Фелипе Мораиш изравни в 74 минути, а само 420 секунди по-късно Андрю Холидей изведе гостите напред. Челси получи извънредно щедър жест от страна на рефера - 7 минути добавено време и Жозе Моуриньо задмина сър Алекс Фъргюсън в минутите за доиграване. Но тези седем минути се оказаха достатъчни за още един гол на Брадфорд - Марк Йейтс направи 4:2 за гостите.

След мача мениджърът на Челси Жозе Моуриньо отиде в съблекалнята на Брадфорд, за да поздрави един по един играчите на гостуващия тим за победата им. А те го изпратиха с ръкопляскания.

„Това е футболът и затова е толкова красив спорт - заяви след загубата Моуриньо. - Психиката на малките отбори е нещо специално и те никога не трябва да бъдат подценявани. Моите уважения към играчите на Брадфорд, днес те написаха част от историята на своя клуб.

„Повтарям това, което казах преди мача - за голям клуб като Челси тази загуба е позор. Трябва да ни е срам, аз и моите играчи сме засрамени от резултата в този мач."

С доста по-малко драма, но също с изненадващ резултат приключи домакинството на шампиона Манчестър Сити на Мидълзбро. Гостите откриха в 52 минута с гол на Патрик Бамфърд, а в самия край Кике оформи елиминацията на Сити. Бамфърд трябва да благодари на Фернандо, който изрита неориентирано топката към вратата на Сити и оттам започна пробива на Мидълзбро, довел до гола.

„Нямам думи, с които да опиша това, което чувствам след този мач - заяви мениджърът на Мидълзбро Айтор Каранка. - Гордея се с нашите играчи, с фенове, с нашия клуб. Сити играе много силно в атака, а за нас това беше трети мач тази седмица. Можехме да бием и с повече, но съм доволен и на 2:0."

С привиден превес на Тотнъм пък започна домакинството на лондончани срещу Лестър Сити - домакините поведоха в 18 минута, след като Андрю Таунсенд вкара от дузпа. След това обаче „лисиците" накъсаха играта на Тотнъм и успяха да обърнат хода на мача - Леонардо Улоа изравни в 83 минута, Джефри Шулп отбеляза победното попадение за гостите.

Вчера Манчестър Юнайтед не успя да спечели като гост срещу Кеймбридж и мачът ще се преиграва на „Олд Трафорд", което също беше прието за голяма изненада, но днес аутсайдерите хвърлиха три големи бомби.