Лацио - Интер на 1/4-финал за Купата на Италия | sportcafe.bg

Лацио - Интер на 1/4-финал за Купата на Италия

19.01.2017, 03:01 (обновена 19.01.2017, 03:14)
милинкович-савич

Лацио вкара по две попадения във всяко от полувремената.

Лацио се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия след победа над Дженоа с 4:2 на "Олимпико".

В следващия кръг съперник на "орлите" ще е отборът на Интер, който ден по-рано се справи с Болоня след продължения.

Филип Джорджевич вкара първия си гол от близо 9 месеца, за да изведе Лацио в 20-та минута, а десетина по-късно Уесли Хут удвои преднината на домакините.

Полувремето завърши много интересно, след като в 41-та минута новото попълнение на "грифоните" Маурисио Пинийя върна един гол, а точно преди почивката бившият нападател на Лацио Горан Пандев се разписа отблизо за 2:2.

Втората част започна с няколко положения за генуезския тим, които бяха пропилени.

В 71-та минута резервата Сергей Милинкович-Савич с мощен шут простреля Еудженио Ламана за 3:1, след което Чиро Имобиле фиксира крайното 4:2.

По-рано Чезена изненада Сасуоло с 2:1 като гост и очаква Рома или Сампдория.

Oще: интер  копа италия  купа на италия  лацио