Юве отново подчини абоната Лацио

Дибала вкара страхотен гол за торинци. Снимка: Getty Images
Дибала вкара страхотен гол за торинци.

Ювентус записа пета поредна победа в Серия "А" и приближи само на 4 точки лидера Наполи, който в неделя гостува на Болоня.

Шампионите си тръгнаха с комфортно 2:0 като гости на Лацио и събраха 27 точки, колкото има и Рома. Наполи, Интер и Фиорентина са първите три отбора в класирането съответно с 31, 30 и 29 точки.

Двубоят на "Олимпико" започна кошмарно за домакините, които си отбелязаха автогол чрез Сантяго Джентилети още в 7-та минута. В 31-та минута Пауло Дибала довърши Лацио със страхотен гол от границата на наказаталенто поле.

Младият нападател необезпокоявано си "вдигна" топката и с воле я прати в мрежата на "орлите".

"Орлите" нямат победа над Юве в първенството от 2003 година, като загубите за този период вече са 16, а равенствата помежду им - 6.