Барса очаквано помля последния, вкара 7

Меси, Андре Гомеш и Пако Алкасер вкараха по два гола за разгрома. Събитието обаче беше първият гол на Масчерано с екипа на Барселона през седмата му година в отбора Снимка: Getty Images

Барселона очаквано разгроми последния в Ла Лига и сигурен изпадащ Осасуна.

Няколко дни след триумфа в Ел Класико, Барса спечели със 7:1 на "Камп Ноу" и вече има 101 гола в първенството до момента.

Лео Меси откри резултата след самостоятелен пробив в 12-ата минута. В 30-ата Андре Гомеш направи 2:0, но малко след почивката гостите изненадващо се върнаха в мача. Роберто Торес от пряк свободен удар намали на 1:2, но оттам нататък Барселона не прости на съперника.

Андре Гомеш вкара втория си гол в мача с добавка в 56-ата минута, Меси също се разписа повторно пет минути след това и веднага беше заменен. В 64-ата минута Пако Алкасер направи 5:1, а когато Барса получи възможността да изпълни дузпа, зад топката застана Хавиер Масчерано, за да вкара първия си гол за клуба през седмата си година в Барса.

За крайното 7:1 отново се разписа Алкасер. С победата Барселона ще запази първата си позиция в класирането, но вторият Реал също може да събере 78 точки, ако по-късно победи в гостуването на Депортиво Ла Коруня.