30.06.2014, 08:00 (обновена 01.07.2014, 08:58)

1 от 2 снимки Назад Напред

коста рика

Играчите на Коста Рика са редват след пропуска на Гекас

Коста Рика си осигури среща на четвъртфиналите на световното първенство по футбол в Бразилия, след като отстрани с дузпи Гърция - 1:1 в редовното време и 5:3 след наказателните удари. Холандия се справи с Мексико с 2:1, като Ариен Робен и съотборниците му успяха да обърнат мача в самия край на срещата.

Коста Рика успя да поведе малко след почивката, когато Брайън Руис прати топката в долния ляв ъгъл на гръцкия вратар Карнезис. Това попадение обаче не доведе до мобилизация на гърците, които започнаха да правят много грешки, а Василиос Торосидис дори игра с ръка при едно от центриранията на Коста Рика, но съдията не го видя.

В 66 минута обаче Дуарте от Коста Рика получи втори жълт картон и остави отбора си с 10 човека. Оттук нататък гърците подеха постоянни атаки и в крайна сметка в добавеното време на мача Гекас стреля, след като топката се озова в наказателното поле, Навас изби, но Папастатопулос довкара топката във вратата. Секунди по-късно Гърция пропусна да си осигури победа, след като Митроглу стреля опасно с глава след точно центриране, но Навас успя да избие.

При дузпите за Гърция изпусна ветеранът Гекас, а за Коста Рика вкараха Борхес, Руис, Гонзалес, Кембъл и Умана, който нанесе решителния удар с точното си изпълниение. За Гърция вкараха Митроглу, Христодулопулос и Холевас, което се оказа недостатъчно.

Oще: бразилия 2014  коста рика  мондиал