Суонси отново удари Юнайтед

Юнайтед допусна първо поражение през сезона

Суонси спечели трета поредна победа срещу Манчестър Юнайтед във Висшата лига. В мач от четвъртия кръг на английското първенство „лебедите” стигнаха до успех с 2:1 у дома след обрат от 0:1.

Това бяха първите допуснати попадения във вратата на Серхио Ромеро от началото на сезона. Юнайтед поведе с гол на Хуан Мата минути след началото на втората част. Испанецът засече центриране на Люк Шоу и отблизо заби топката във вратата на Фабиански.

В рамките на само шест минути обаче, Суонси обърна. В 61-вата Андре Аю изравни, а пет по-късно Бафетимби Гомис оформи крайното 2:1. Френският нападател вече има по един гол във всеки от четирите кръга от началото на Висшата лига.

В края на мача Уейн Рууни можеше да изравни, но изведен сам срещу Фабиански, се засуети, бе настигнат от Ашли Уилямс и капитанът на „лебедите” успя да му отнеме и да изчисти.

По-рано през деня Саутхемптън победи Норич с 3:0. Душан Тадич отбеляза на два пъти за победата на „светците”, а един добави Грациано Пеле.

След изиграването на четвъртия кръг във Висшата лига, Манчестър Сити е единственият отбор с пълен актив от точки и без допуснат гол досега. Кристъл Палас е втори с девет, а по осем имат Лестър и Суонси.

По-надолу в подреждането са Юнайтед, Арсенал и Ливърпул с по седем, а миналогодишният шампион Челси има едва четири.