Ливърпул заби нов пирон в ковчега „Челси”

Фелипе Коутиньо отбеляза два гола за успеха на „червените”

Юрген Клоп записа първата си победа начело на Ливърпул във Висшата лига. „Червените” спечелиха гостуването си на шампиона Челси с 3:1, въпреки че домакините откриха резултата рано-рано.

Още в четвъртата минута Рамирес даде аванс на лондончани, но в последните секунди на първата част, Фелипе Коутиньо изравни с прекрасно изпълнение извън наказателното поле.

Отново Коутиньо, в средата на втората част, доведе двубоя до обрат в полза на Ливърпул, а седем минути преди края на двубоя, Кристиан Бентеке сложи точка на спора с неспасяем удар по диагонала.

Така, Юрген Клоп спечели първия сблъсък с Моуриньо на английска територия, което бе и негов първи успех начело на мърсисайдци.

„Червените” вкараха три гола на „Стамфорд Бридж” за първи път в историята на Висшата лига, като така помрачиха 550-ия мач на Джон Тери с капитанската лента за Челси.

С победата, Ливърпул измества временно Кристъл Палас от седмата позиция и се изравнява по точки – по 17 – с шестия Тотнъм.

За Челси – това е общо шеста загуба в 11 кръга във Висшата лига за тима на Жозе Моуриньо, който остава с едва 11 точки на 15-ата позиция в класирането.