Български национал вкара на Буфон, Юве постигна голям обрат

26.08.2017, 20:55 (обновена 26.08.2017, 21:14)
Дженоа - Ювентус 2:4

Дибала беше в основата на обрата на Юве

Ювентус постигна втора победа от началото на Серия А след обрат от 0:2 до 4:2 при гостуването на Дженоа.

Българският нападател Андрей Гълъбинов се разписа във вратата на Буфон при вихреното начало за домакините, но впоследствие шампионите на Италия взеха своето с хеттрик на Пауло Дибала и майсторско попадение на Хуан Куадрадо.

19 секунди слеч началото на срещата Миралем Пянич си вкара автогол и така Дженоа поведе с 1:0. В 7-ата минута Гълъбинов си изработи дузпа, след като беше спънат от Даниеле Ругани и само реализира от бялата точка - за да отбележи първия си гол в Серия А.

Така домакините поведоха с 2:0, но запазиха преднината си само няколко минути. Пауло Дибала върна един гол в 14-ата минута, а атаките на Ювентус ставаха все по-опасни и вратарят Перин се намеси на два пъти. В края на полувремето Дарко Лазович игра с ръка в наказателното си поле и с помощта на видеоповторение беше отсъдена дузпа за Ювентус. 11-метровият удар беше превърнат в гол от Дибала за 2:2.

Пълният обрат за Юве беше факт в 62-ата минута, когато Куадрадо изкусно овладя едно подаване, финтира на скорост и с левия крак прати топката във вратата - 3:2 за гостите.

В 92-ата минута Дибала се възползва от подаване на Игуаин, за да оформи хеттрика си, както и крайното 4:2.

Oще: автогол  андрей гълъбинов  български национал  вкара  джанлуиджи буфон  дженоа  дузпа  миралем пянич  обрат  пауло дибала  серия а  хеттрик  хуан куадрадо  юве  ювентус