Меси се контузи при равенството с Атлетико, Иниеста влезе в историята

Барселона и Атлетико Мадрид завършиха 1:1 в големия сблъсък от междинния пети кръг в Испания. Снимка: getty
В началото на второто полувреме аржентинецът се контузи. Снимка: getty
В началото на второто полувреме аржентинецът се контузи.

Барселона и Атлетико Мадрид завършиха 1:1 в големия сблъсък от междинния пети кръг в Испания. Точен за домакините бе Иван Ракитич, а за състава на Диего Симеоне вкара Анхел Корея. Неприятната новина за Луис Енрике е травмата на звездата Лео Меси, който напусна принудително терена и засега не се знае какво е състоянието му.

Андрес Иниеста пък записа своя мач №392 за Барселона в първенството, което го прати на второто място по изиграни двубои, колкото има Карлес Пуйол. На първа позиция е Шави с 505. Великото трио успя да спечели 82 трофея, ако броим и тези с националния отбор на Испания, и се свързва с един от златните периоди на тима.

Двата тима не стартираха на високи обороти и в началото изчакваха удобен момент да изненадат противника. До първа такава възможност стигна Лео Меси, който провери дали Ян Облак е концентриран от средна дистанция, но стражът не трепна.

Малко след това пък стана интересно пред отсрещната врата, когато Караско отправи обещаващ удар по диагонала, но Тер Стеген спаси. Веща намеса на Масчерано в 17-ата минута, който изби топката точно пред Гамейро, успокои домакините.

„Каталунците“ се мобилизираха в края на полувремето и поеха инициативата. Това доведе и до попадение, след като Иниеста центрира елегантно в наказателното поле 4 минути преди края, а Иван Ракитич засече с глава, за да изведе своите напред.

След почивката обаче се случиха няколко неприятни за състава на Луис Енрике събития. Първо Серхио Бускетс бе сменен, като не стана ясно дали опорният халф се е контузил, малко по-късно обаче нямаше съмнения, че Лео Меси е получил травма, след като той направи знак, че иска да напусне терена.

В 59-ата минута Анхел Корея пусна топката през краката на Пике, но ситуацията не изглеждае толкова опасна, защото трябваше да преодолее и Масчерано. Аржентинецът обаче нелепо се подхлъзна, а Корея не се двоуми и с прецизен удар изравни – 1:1.

В следващите минути домакините постепенно стесняваха кръга около вратата на футболистите на Диего Симеоне, а Неймар се нагърби с отговорността да реши мача. Ян Облак обаче беше непреодолимото препятствие за бразилеца, който се отчете с няколко пропуска.

В 83-ата минута Неймар достави идеална топка от фаул в наказателното на Атлетико, където Пике само трябваше да я насочи във вратата, но защитникът пропусна от 2 м.

Ракитич се втурна на солова акция минута преди края на редовното време, но ударът му мина покрай вратата. До края на мача всички събития бяха пред вратата на Атлетико. Неймар и Иниеста опитаха удари, но така и не промениха резултата.