Португалия - Чили и Мексико - Германия на 1/2-финалите

Чили игра пестеливо и загуби първото място в групата Снимка: Getty Images
Чили игра пестеливо и загуби първото място в групата

Чили изпусна първото място в група В на Купата на конфедерациите, след като стигна до само 1:1 срещу Австралия в последния кръг.

Джеймс Троизи откри за „кенгурата” в края на първата част, Мартин Родригес изравни малко след почивката.

Иначе, двубоят бе изключително двуостър, въпреки че чилийците запазиха част от силите си с мисълта за полуфиналите.

Тим Кейхил изигра своя мач №100 с националната фланелка, но отново не успя да помогне на Австралия да направи нещо запомнящо се на турнира.

В другия мач от групата Германия победи Камерун с 3:1. Тимо Вернер вкара два, след като Керем Демирбей бе открил резултата. Почетното попадение за африканците вкара Винсент Абубакар.

Камерун игра последния половин час с човек по-малко, след като Мабука бе пресилено изгонен за влизане с бутоните в бедрото на Джан. Интересното бе, че първоначално съдията вдигна червения картон на Сиани, но след протест от камерунците и преразглеждане на инцидента на видео повторение, се поправи.

Така Германия завърши като първи в групата със седем точки, а Чили остана втори с пет. На полуфиналите ще гледаме интересни мачове между Португалия и Чили и Мексико и Германия. Полуфиналите са на 28 и 29 юни, а финалът и мачът за третото място са на 2 юли.