Ливърпул пропиля дузпа и взе само "хикс" със Саутхемптен

Със спечелената точка Ливърпул се изкачи на трето място, но четвъртият Манчестър Сити е с мач по-малко.

Ливърпул пропиля дузпа през второто полувреме и стигна само до 0:0 при гостуването си на Саутхемптън. Джеймс Милнър пропусна от бялата точка в 66-та минута, като това бе първата му изпусната дузпа във Висшата лига от почти 8 години.

Със спечелената точка Ливърпул се изкачи на трето място, но четвъртият Манчестър Сити е с мач по-малко, а петият Манчестър Юнайтед изостава на пет точки.

Първите 45 минути разочароваха зрителите, а най-опасните ситуации бяха далечни удари на Фирмино и Джан, които не затрудниха вратаря на Саутхемптън. Домакините не измислиха нищо, но на подобно ниво бяха и "светците", които завършиха първата част без удар към вратата.

В 76-та минута Коутиньо опита да прати топката в десния ъгъл, но ударът бе прекалено близо до вратаря на гостите и не го затрудни. Влизането в игра на Стъридж изостри атаката на мърсисайдци и те изглеждаха малко по-близо до отбелязване на гол.

В добавеното от съдията време влезлият като резерва Марко Груич можеше да донесе победата на Ливърпул. След центриране на Милнър той стреля отлично с глава, но отново Форстър бе на мястото си и изби, което бе и последното по-интересно положение.