Рома отпадна от Фиорентина за Купата

Марио Гомес отбеляза и двата гола за Фиорентина. Снимка: Getty Images
Марио Гомес отбеляза и двата гола за Фиорентина.

След четири поредни равенства в първенството и измъчено отстраняване на Емполи след продължения на осминафиналите, Рома напусна турнира за Купата на Италия, сразен с 0:2 от Фиорентина на "Олимпико".

Така кризата в столичния гранд изглежда, че се задълбочава, а все по-често се чуват и гласове за оставка на наставника Руди Гарсия.

Трябва да се отбележи обаже фактът, че френският специалист имаше редица проблеми с контузени и отсъстващи футболисти, което значително намали опциите му.

В 65-та минута бранителите на домакините изпуснаха Милан Бадел, той напредна по левия фланг и центрира към Марио Гомес, който успя да прати топката във вратата - 0:1.

"Вълците" се опитаха да върнат гола но две минути преди края на редовното време отново Гомес попари надеждите им след атака по учебник на "виолетовите".

На полуфиналите Фиорентина ще се срещне с Ювентус. Лацио пък очаква победителя от срещата Наполи - Интер, която е тази вечер.