Роналдо смаза Атлетико с хеттрик, Реал се откъсна на върха

Роналдо ликува заедно с Бейл и Марсело след първия гол във вратата на Атлетико Снимка: Getty Images
Роналдо ликува заедно с Бейл и Марсело след първия гол във вратата на Атлетико

С три гола на Кристиано Роналдо и безпощадна ефективност, Реал Мадрид повали с 3:0 Атлетико в свирепото мадридско дерби в Ла Лига.

Така „Белия балет" свали градския си съперник до петото място в класирането, а в същото време се откъсна на върха след нулевото равенство на Барселона срещу Малага.

Първата ситуация на „Висенте Калдерон" беше за Реал - Роналдо се извиси при едно центриране и стреля с глава, но Облак парира удара точно пред голлинията.

В 23-ата минута Роналдо откри резултата след удар от фаул и фатален за Атлетико рикошет в стената. При шута на португалеца топката се отклони в Стефан Савич и напълно смени посоката си, а Облак нямаше шанс - 1:0.

В 32-ата минута Иско от Реал беше изведен абсолютно сам срещу Облак, но атаката беше спряна заради несъществуваща засада.

В началото на второто полувреме Атлетико натисна. Първо Караско стреля параболично от границата на наказателното поле, но топката мина малко встрани от вратата. После Гризман беше хитро изведен зад защитата, но направи нещо между центриране и удар, което излезе в тъч.

В тези минути футболистите на Реал почти не успяваха да вземат топката в свое владение, но Атлетико така и не успя да материализира превъзходството си.

В 70-ата минута Савич посегна за една топка в наказателното на Атлетико и при свалянето на крака си препъна Роналдо, а реферът беше категоричен - дузпа за Реал. Кристиано изпълни точно наказателния удар за 2:0 за гостите.

7 минути по-късно Бейл показа скоростта си при една контраатака, измъкна се по левия фланг и центрира идеално към Роналдо, който засече отблизо и оформи хеттрика си.

С успеха Реал се откъсна на първото място в класирането с 30 т., Барселона е втори с 26. Атлетико остава с 21 т. на петата позиция.