Ходжсън надхитри Конте, Палас се събуди

Вилфред Заха се превърна в първия играч на Палас с гол от началото на сезона Снимка: Getty Images
Вилфред Заха се превърна в първия играч на Палас с гол от началото на сезона

Кристъл Палас вкара първите си голове и спечели първите си точки от началото на сезона във Висшата лига. И то по какъв начин!

„Орлите” победиха шампиона Челси с 2:1 на своя „Селхърст Парк” в четвъртия мач на Рой Ходжсън начело на тима в Премиършип.

Палас имаше седем загуби в първите седем мача през кампанията досега с голова разлика 0:17. Но „орлите” най-накрая се събудиха, а жертва им падна Челси на Антонио Конте.

Нищо в играта на „сините” не вървеше правилно, а някак си комично, първият гол за сезона за Палас бе автогол на Сесар Аспиликуета. Той падна още в 11-ата минута. Седем по-късно Тиемуе Бакайоко изравни, но Вилфред Заха в последните секунди на първата част върна аванса за Палас.

През втората част нови голове е паднаха. Конте се опита да промени малко тактиката, извади Батшуай и пусна Педро. Играта на лондончани се раздвижи малко повече, Сеск Фабрегас нацели гредата, но до повече Челси не стигна.

Липсата на Алваро Мората и Н’Голо Канте нямаше как да не се усети, а това бе втора поредна загуба за шампионите след поражението с 0:1 от Манчестър Сити преди паузата за националите.

Челси остава четвърти с 13 точки, на цели девет зад лидера Сити, но може да бъде изместен още тази вечер, когато Арсенал гостува на Уотфорд. Палас остава на дъното, но вече с три точки, на две под чертата.