За какво ни е Раниери? Лестър затвори всички усти с бой над Ливърпул

Тази вечер Варди и Лестър показаха играта от шампионския сезон и се разправиха с неподготвения за това Ливърпул Снимка: Getty Images

Напук на всякакви предварителни очаквания, Лестър срази Ливърпул с 3:1 като домакин в мач от 26-ия кръг на Висшата лига и показа характер в трудната за отбора ситуация. В същото време, "мърсисайдци" разочароваха напълно и усложниха ситуацията си в борбата за топ 4.

Дни след уволнението на мениджъра си Клаудио Раниери и след множеството критики към клуба за решението, Лестър изригна и показа играта от миналия сезон. Водени от бившия асистент на Раниери Крейг Шекспир, "лисиците" взеха мача в свои ръце и откриха резултата в 28-ата минута.

Лестър разигра бързо в центъра и Марк Олбрайтън изведе Джейми Варди със светкавичен пас между централните защитници. За Варди нямаше проблем да се разпише сам срещу Миньоле - 1:0 за домакините.

В 39-ата минута Джеймс Милнър изчисти една топка от наказателното поле точно на крака на връхлитащия Дани Дринкуотър. Халфът намери отлично кълбото и със страховито воле направи 2:0 за Лестър.

През второто полувреме Ливърпул излезе да обръща мача, но вместо това получи трети гол. В 60-ата минута отново Варди беше точен, този път с глава след центриране на Фукс отляво.

Осем минути по-късно Ливърпул върна един гол след добра атака, която изведе Коутиньо на изстрелна позиция и той не сгреши от границата на наказателното поле - 1:3. Във всички останали ситуации Каспер Шмайхел беше стабилен на вратата на Лестър и спаси всичко, за да запази аванса на тима.

В последните минути Ливърпул усили натиска си, а домакините се прибраха пред наказателното си поле, но опитите на гостите не доведоха до нищо.

Благодарение на победата Лестър се изкачи до 15-о място и събра 24 т., но все още е само на 2 т. от зоната на изпадащите. Ливърпул остава на пето място с 49 т. и само по една точка го разделя от четвъртия Арсенал и шестия Манчестър Юнайтед, които имат мач по-малко.