Вълците захапаха Интер три пъти

12.03.2015, 22:41 (обновена 12.03.2015, 22:53)
Кевин де Бройне

Де Бройне има 14 гола и 21 асистенции този сезон за Волфсбург.

Волфсбург взе важна победа с 3:1 у дома срещу Интер в първи осминафинал на Лига Европа. Герой за „Вълците" беше белгиеца Кевин де Бройне. Той вкара два и асистира за третия гол при успеха на „Фолксваген Арена".

Победата е отлична новина за немците, защото това е петия случай, в който те печелят мач от елиминациите в Европа у дома и след това предстои реванш. Във всичките предишни случаи Волфсбург продължава напред.

А срещата започна отлично за Интер. Италианците поведоха още с първата си атака в мача. Родриго Паласио се разписа в 6-ата минута. Но това бе един от общо двата точни удара, които отправиха „нерадзурите".

Волфсбург веднага тръгна напред и изравни чрез Налдо. Той заби топката във вратата след пас на Де Бройне. Бившият играч на Челси сам довърши съперника. Белгиецът вкара останалите две попадения - в 63-ата и 76-ата минута. Реваншът е след седмица в Милано.

Друг от историческите грандове на Европа - Аякс, също претърпя поражение. Холандците отстъпиха 0:1 като гост на Днепър. Мачът се игра в Киев. Единственият гол в мача вкара Роман Зозуля в средата на първото полувреме. Аякс пък отправи един точен удар - в 3-ата минута.