„Грънчарите” завъртяха чиста двойка на лидера Сити

Две асистенции на Шакири - два гола на Арнаутович и Стоук зарадва „Британия” с чиста победа

Стоук Сити победи лидера Манчестър Сити с 2:0 в откриващия мач от 15-ия кръг на Висшата лига. Марко Арнаутович отбеляза и двата гола на „Британия”, като Джердан Шакири достави асистенциите и за двете попадения.

Още преди края на първата част, Арнаутович можеше да оформи и хеттрика си, отново след пас на Шакири, но излязъл сам срещу Харт, стреля в страничната греда.

Отсъствието на Компани, Мангала, Яя Туре и Агуеро си каза думата. Отбраната на гостите бе изключително несигурна и още до 15-ата минута допусна и двете попадения.

В атака – започналият като титуляр Вилфред Бони разочарова напълно, но и влезлият като резерва Келечи Ихеначо – също не сътвори нищо интересно за повече от половин час на терена.

Победата изкачи Стоук до деветата позиция, а Сити ще чака развоя от мачовете на другите отбори около върха и след края на кръга – „гражданите” от лидери, могат да се озоват на четвъртата позиция.