5 извода след Юнайтед - Саутхемптън: Жестоко порязване на "светците" и златен Златан

Юнайтед спечели първия си голям трофей под ръководството на Жозе Моуриньо. Вижте в галерията пет извода след финала за Купата на Лигата срещу Саутхемптън.
1. Златан има право да демонстрира самочувствието си
Много се изговори за поведението на голмайстора и постоянното му самоизтъкване, но истината е, че има право да демонстрира самочувстието си. Ибра отбеляза две попадения, включително победното в 87-та минута и отново показа, че той е №1 в отбора на Юнайтед. Златан подари първия трофей на Жозе Моуриньо ("Къмюнити шийлд" не го броим) на "Олд Трафорд" и вече има 26 гола през кампанията.
Снимка: Getty Images
2. "Светците" бяха порязани жестоко
Жозе Моуриньо и момчетата му вероятно пак щяха да вдигнат трофея, но щеше да е доста по-различно, ако кристално чисто попадение на Саутхемптън не бе отменено неправомерно. В 11-та минута "светците" вкараха, но голът на Габиадини беше несправедливо отменен заради засада. Снимка: Getty Images
3. Фрейзър Форстър беше грешникът за Саутхемптън
Ибра получи много комплименти за гола си от фаул през първото полувреме, но вратарят Форстър определено носи вина. Дистанцията беше голяма и поне трябваше да достигне до топката. Форстър е втори избор в националния отбор след Джо Харт, но ако продължава така, не заслужава да е преди Том Хийтън и Джак Бътланд.
4. В другия край на полето Давид де Хеа нямаше подобни проблеми
За пореден път испанецът демонстрира колко е важен за отбора си. Де Хеа направи страхотно спасяване срещу Джеймс Уорд-Праус при 1:0, след което се прояви и при положение на Нейтън Редмънд в началото на втората част. Де Хеа нямаше какво да направи при гола на Габиадини, за който не носи вина. Юнайтед трябва да направи всичко възможно, за да го задържи.
5. Габиадини демонстрира, че си заслужава парите, които бяха платени за него
Мениджърите постоянно се оправдват, че на пазара няма качествени нападатели, но Габиадини ги опроверга. Италианецът показа, че си заслужава всяко пени от платените за него 14 млн. паунда. Италианецът постоянно тормозеше отбраната на Юнайтед със скоростта си и нестандартните си решения.

Купата на Лигата може и да не е най-големият трофей във футбола, но феновете на Манчестър Юнайтед посрещнаха новата седмица в добро настроение.

Техните любимци спечелиха финала на "Уембли" по драматичен начин след гол на Златан Ибрахимович няколко минути преди края на редовното време и Жозе Моуриньо записа първи голям трофей във визитката си като мениджър на "червените дяволи".

Когато Юнайтед поведе с 2:0 още преди почивката, мнозина побързаха да заключат, че мачът ще бъде спечелен по "моуриньовски", но борбеният Саутхемптън успя да върне едно попадение още през първото полувреме, а след това се добра и до равенство.

Но този безпощаден Златан отново бе златен за тима си...

Със сигурност ситуацията можеше да е доста по-различна, ако чисто попадение на "светците" не бе отменено заради несъществуваща засада още в 11-та минута, но не можем да гадаем.

По-важно е какво научихме от този двубой, а пет извода от финала можете да видите в галерията.