История: Чили пречупи Аржентина след дузпи и спечели първата си Копа Америка

Чили спечели първата си титла на Копа Америка след победа с 4:1 (0:0 в редовното време) над Аржентина след изпълнение на дузпи.
Лионел Меси бе зорко охраняван от по няколко противникови играчи по време на целия двубой и отново не успя да блесне.
Спортсменството преди всичко. Преди месец Меси и Видал се срещнаха на финала в Шампионската лига. Тогава аржентинецът триумфира. Сега е време и чилиецът да се порадва.
Гонсало Игуаин прати топката високо над гредата.
Клаудио Браво спасява дузпа на Евер Банега, след като преди това Лионел Меси вкара, но Гонсало Игуаин прати топката над гредата. Чили спечели с 4:1 и спечели първата си титла на Копа Америка пред собствена публика.
Чили е шампион за първи път в историята си!
Алексис Санчес отбеляза победната дузпа за Чили.
След 10 четвърти места, пет трети и четири втори - 2015 е годината на Чили! Домакините детронираха Уругвай по пътя си към финала, след което сразиха и фаворита Аржентина, за да стигнат до първото злато в историята си. И то пред собствена публика!
Радостта след спечелената купа.
Страхотна заря в чест на титлата.
За втора поредна година Лионел Меси минава покрай трофея след загубен финал. През 2014-а Аржентина загуби от Германия финала на Световното първенство в Бразилия и Меси отново остава без значим трофей с националния отбор.
Традиционната почетна обиколка с купата.
Клаудио Браво бе избран за най-добър вратар на турнира. Стражът на Чили спаси дузпа във финала и помогна на страната си да завоюва първата си титла в историята на турнира.
Чили не спа!

Чили спечели титлата на Копа Америка за първи път в историята си. Домакините на тазгодишното издание зарадваха феновете на препълнения национален стадион в столицата Сантяго след победа с 4:1 над Аржентина след изпълнение на дузпи (0:0 в редовното време и продълженията).

„Гаучосите” бяха изключително разконцентрирани при ударите от бялата точка и единствено Лионел Меси успя да вкара. Гонсало Игуаин стреля над гредата, а Клаудио Браво спаси удар на Евер Банега.

За Чили дузпите вкараха Матияс Фернандес, Артуро Видал, Карлес Арангис и Алексис Санчес.

Редовното време и продълженията завършиха при резултата 0:0. И двата отбора имаха възможност да отбележат още през първата част, но Алексис Санчес за Чили и Серхио Агуеро, Анхел ди Мария за Аржентина пропуснаха.

Ди Мария получи контузия в средата на първата част и бе заменен от Езикел Лавеци, който можеше да открие резултата в добавеното време, но стреля право в Браво.

Интересни ситуации през втората част почти липсваха. Алексис Санчес отново можеше да отбележи, но стреля покрай вратата.

В заключителните секунди на редовното време светкавична контра за малко не донесе успеха на „гаучосите”. Меси намери Лавеци наляво, той пусна за Игуаин, който от по-малко от метър от минимален ъгъл прати топката във външната част на мрежата.

В двете продължения и двата отбора трудно организираха атаки и отново не успяха да си отбележат голове. Така се стигна до дузпите, при които отборът на Чили бе по-точен и стигна до победата с 4:1.

Така, Аржентина остава без трофей на Копа Америка от 1993 година, докато Чили успя да завоюва първото си златно отличие на турнира пред собствена публика.