Велик Ливърпул унищожи Арсенал на "Анфийлд"

Салах отбеляза един от головете за разгрома.

Мачът Ливърпул - Арсенал се очакваше с огромен интерес. Но дерби на "Анфийлд" нямаше. Мърсисайдци пометоха "топчиите" с 4:0 и делят второто място с още три отбора - на две точки зад лидера Манчестър Юнайтед.

Това бе трети пореден успех на мърсисайдци над "артилеристите", като той можеше да е далеч по-изразителен, ако домакините бяха реализирали безбройните си положения.

В 10-та минута Салах пропусна стопроцентова възможност за гол, след като получи страхотен пас от Джан на далечната греда, но когато всички очакваха египтянинът да открие, той стреля в Петер Чех.

В 17-та логичното се случи. Фирмино изскочи от задна линия и засече хубаво с глава центриране на Гомес отдясно - 1:0.

Пет минути преди почивката Ливърпул заслужено удвои аванса си след страхотна контраатака, при която Фирмино намери Мане отляво, а сенегалецът напредна на скорост и стреля технично в далечния ъгъл.

В 57-та минута Салах най-после вкара, след като откъснал се зад гърба на отбраната на гостите, пускайки топката покрай Чех. В 78-та Стъридж, който се появи като резерва на мястото на Мане, покачи на 4:0 с глава след центриране на Салах.