Боливия пречупи Аржентина без Меси (видео)

Серхио Агуеро се появи през второто полувреме, но не успя да помогне на Аржентина Снимка: Getty Images

Аржентина отново не успя да победи Боливия като гост.

„Гаучосите” бяха без голямата си звезда Лионел Меси, който изгоря с наказание за четири мача, и загубиха с 0:2 визитата си.

Аржентина има само две победи от общо девет официални мача в гостуванията си на Боливия.

„Гаучосите” редовно имат проблеми срещу този съперник заради заради огромната надморска височина, на която се играе мачът – над 3500 метра.

Освен Меси, на терена за Аржентина не бяха наказаният Гонсало Игуаин, а Пауло Дибала остана неизползвана смяна.

Домакините вкараха по един гол в двете полувремена, а минути след втория в игра се появи Серхио Агуеро. Но дори и тази смяна не доведе до нищо положително за „гаучосите”.

Загубата завързва още повече битката в зона „Южна Америка”. Аржентина вече е пета – място, което дава право само на бараж – с 22 точки, след като бе изпреварена от Чили (23 т.) след победата им с 2:1 над Уругвай.

„Урусите” паднаха с позиция надолу и са трети, отново с 23 т. С една повече е Колумбия, която победи Еквадор като гост с 2:0. Лидер с 33 – 10 победи, три равенства и само една загуба – продължава да е Бразилия, който се превърна в първия отбор, осигурил си място на Мондиал 2018.

„Кариоките” отнесоха гостите от Парагвай с 3:0 след голове на Филипе Коутиньо, Неймар и Марсело, а Паулиньо отново се развихри и след двата гола срещу Уругвай преди няколко дни, подаде за два от трите гола срещу Парагвай.

Малко преди да се разпише, Неймар пропусна дузпа, свирена след изключително спорна ситуация.