Челси сломи "вълците" с два гола през второто полувреме

Челси сломи "вълците" с два гола през второто полувреме Снимка: getty

Вървящият уверено към титлата във Висшата лига тим на Челси победи като гост с 2:0 втородивизионния Уулвърхямптън и се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Англия.

Домакините, които в предишния кръг отстраниха Ливърпул на "Анфийлд", започнаха много силно мача и в петата минута уцелиха гредата на Асмир Бегович, но топката така и не попадна във вратата на Челси.

До средата на първото полувреме мачът бе доста активен и двата тима създаваха положения, но постепенно Челси наложи своето темпо на игра и през втората част това даде резултат.

Педро откри резултата в 69-ата минута, когато Вилиан центрира към непокрития испански национал и той с глава вкара за 1:0.

След гола Уулвърхямптън така и не успя да създаде реални опасности пред вратата на Челси, а в 89-ата минута Диего Коща се възползва от неразбирателство в отбраната на "вълците" и оформи крайното 2:0.

До момента 4 тима си осигуриха участие в четврътфиналите. Това са елитните Челси и Мидълзбро, третодивизионният Милуол и петодивизионният Линкълн Сити.