Интер се издъни у дома и записа първа загуба за сезона

Икарди за пореден път вкара, но Интер загуби и може да отстъпи първото място още днес Снимка: Getty Images

Интер записа първа загуба за сезона в Серия "А" и на своя стадион "Джузепе Меаца" отстъпи с 1:3 на Удинезе.

Изненадващото поражение означава, че "нерадзурите" могат да отстъпят първото място в класирането още днес, когато е мачът на втория Наполи срещу Торино.

Интер остава първи с 40 т., Наполи е с 39 и мач по-малко, а Ювентус има 38 т. и също мач по-малко.

Днешният двубой се стече зле за "нерадзурите" и Удинезе откри в 14-ата минута чрез Кевин Лазаня. Интер изравни почти веднага след центриране на Кандрева от аутлинията и точен удар на голмайстора Мауро Икарди.

След почивката Удинезе получи дузпа за игра с ръка на Сантон и Родриго де Паул вкара от бялата точка за 2:1 за гостите. Интер пропусна своите положения за изравняване и беше наказан на контраатака в 77-ата минута, завършена от Антонин Барак за 3:1.