Рекордна Суперкупа на Италия за Ювентус

08.08.2015, 17:16 (обновена 08.08.2015, 17:22)
марио манджукич

Новото попълнение на Юве Марио Манджукич откри резултата днес

Италианският шампион Ювентус победи Лацио с 2:0 в мача за Суперкупата на Италия, игран в Шанхай.

Попаденията за „старата госпожа" вкараха новите попълнения Марио Манджукич и Пауло Дибала, който влезе като резерва. Успехът в Азия донесе рекордна седма Суперкупа във витрината на Юве, който задмина Милан, останал с шест.

Самият мач, игран в топло време и при непрестанен вятър, не впечатли с футболни достойнства. След бедно на събития първо полувреме, Юве взе нещата в свои ръце и в 69-ата минута Манджукич откри резултата с глава след центриране на Стефано Стураро. Четири минути по-късно Дибала, който се появи на мястото на започналия като титуляр 19-годишен французин Кингсли Коман, изстреля истински снаряд за 2:0.

В края пред Антонио Кандрева се появи възможност да намали резултата, но Леонардо Бонучи решително изчисти в ъглов удар. Така Ювентус добави още едно отличие за последните години и започва новия сезон с мисъл за пета поредна шампионска титла.

Oще: глава  италия  купа  лацио  марио манджукич  пауло дибала  попълнение  рекордна  серия а  старата госпожа  суперкупа  финал  шанхай  юве  ювентус