Италия надхитри Англия в голям мач - 2:1

Балотели праща топката в английската врата за 2:1.
Марио донесе победата в мач, който можеше да завърши спокойно и наравно, а и с успех на англичаните.
Клаудио Маркизио извежда "скуадра адзура" напред.
А Даниел Стъридж изравнява след страхотна атака с едно докосване.

С победен гол на Марио Балотели Италия постигна ключова победа над Англия - 2:1 на старта на битката в група D. Успехът гарантира комфорт на "адзурите", особено след сензационното 1:3 за Коста Рика срещу Уругвай по-рано през деня.

Италия спечели с голове на Клаудио Маркизио и Марио Балотели, а удари и още 2 греди в мача в Манаус, който вероятно показа и най-доброто лице на загубилия английски отбор в последните турнири. Нямаше и следа от "три лъва", които са предпазливи и търсят игра на сигурно. Англия нападаше с младежки ентусиазъм, но срещу Италия това невинаги стига.

Англичаните натиснаха от началото и шут на Рахийм Стърлинг заблуди дори BBC, че е влязъл във вратата. Изстрелът мина встрани от гредата, но опъна мрежата и остана измамно усещане. Телевизията, която излъчва мача за Великобритания, дори "призна гола" и няколко минути търсеше истината.

После опасности създадоха Даниел Стъридж и Джордан Хендерсън, а голът влезе в британската врата. След заучено изпълнение на корнер Пирло пропусна триково топката, Маркизио бе оставен непокрит и стреля от 25 метра точно.

Очакваната английска реакция бе стъписване, но не - "трите лъва"  продължиха да играят, както и при 0:0. Стърлинг, 19-годишният жокер на Англия, поднесе топката от ляво на Уейн Рууни, който я даде перфектно на Даниел Стъридж - 1:1 преди почивката. Голът бе също толкова ювелирен, както и изящно бе измислено попадението за италианците.

При изравняването Гари Люин, лекарят на английския тим се контузи, очевидно в радостта край тъчлинията. Той бе изнесен с носилка и съмнения за счупване в глезена.

В началото на второто полувреме Англия не коригира видимата си слабост - лявата зона на отбраната, където Рууни не помагаше на Лейтън Бейнс и го оставяше един срещу двама. Непосилна битка.

Така и в 50-ата минута лявата зона издъхна с двама италианци срещу един защитник. Антонио Кандрева сложи топката на главата на Балотели. Марио вкара пред годеницата си Фани, която след първенството ще стане мадам Балотели. Тъмнокожата красавица гледаше от трибуните в Манаус.

Англия опита всичко - удари, пробиви, атаки... Не и не. Италианският тим бе по-зрял, а резервният вратар Салваторе Сиригу, заменил контузеният Джанлуиджи Буфон, спаси всичко пред вратата си.

Така "адзурите" стартираха с победа, а при другия резултат в групата (1:3 за Коста Рика), неуспех на Англия срещу Уругвай ще значи отпадане. Селекцията на Чезаре Прандели пък чака втори дуел с Коста Рика, където победа ще е равна на класиране за елиминациите.