"Стамфорд Бридж" бе негостоприемно място при завръщането на Специалния

Домакините започнаха с летящ старт и поведоха още в 30-ата секунда чрез Педро. Снимка: getty
Домакините започнаха с летящ старт и поведоха още в 30-ата секунда чрез Педро.

Челси унижи Манчестър Юнайтед с 4:0 пред погледа на сър Алекс Фъргюсън в дербито от деветия кръг на Висшата лига. Попаденията за „сините“ вкараха Педро, Гари Кейхил, Еден Азар и Н`Голо Канте.

Антонио Конте посрещна завръщащия се на "Стамфорд Бридж" Жозе Моуриньо с атакуващ, разнообразен и енергичен футбол, който обезличи „червените дяволи“.

Домакините започнаха с летящ старт и поведоха още в 30-ата секунда чрез Педро без дори съперникът да е докосвал топката. Смолинг не реагира адекватно на дълго подаване, а Де Хеа излезе непремерено, допускайки сънародникът му да го изпревари и да изведе своите напред.

Голът определено обърка сметките на Моуриньо, който в движение трябваше да реагира. Златан Ибрахимович се отчете с опасен удар малко по-късно, но не намери очертанията на вратата.

В 21-ата минута „червените дяволи“ тотално бяха стъписани. Гостите заложиха на персонално покритие в наказателното поле при корнер, но след рикошет свободен остана Гари Кейхил, който разстреля Де Хеа от упор.

В 40-ата минута съдията спести категоричен червен картон на Давид Луис, който влезе брутално с високо вдигнат крак и с бутоните напред в коляното на Фелайни

В последните секунди Диего Коща бе на изгодна позиция в противниковото наказателно поле, но изваденият от баланс Ерик Байи успя със сетни усиля блокира шута му.

На почивката Жозе Моуриньо направи промени в състава, опитвайки да подобри играта на Манчестър Юнайтед, но „сините“ продължиха да доминират и да се движат повече, което вероятно се дължеше и на това, че нямаха ангажимент през седмицата.

В 62-ата минута всичко в дербито приключи с гола на Еден Азар, който направи резултата класически и взриви трибуните.

В 70-ата Канте влезе на дрибъл в наказателно поле и с техничен удар по земя в обратния ъгъл матира Де Хеа, записвайки първото си попадение с екипа на Челси.

Юнайтед от своя страна изглеждаше примирил се със съдбата си и доиграваше мача, въпреки че в няколко случая Ибрахимович бе на добри положения. Домакините направиха всичко възможно да покачат резултата, но той остана непроменен до края.