Байерн наказа Челси за едно полувреме (видео)

Байерн вкара три гола на Челси за едно полувреме Снимка: Getty Images
Байерн вкара три гола на Челси за едно полувреме

Байерн Мюнхен победи Челси с 3:2 пред почти 50 000 на националния стадион в Сингапур в мач от приятелския турнир International Champions Cup (ICC).

Баварците изиграха образцово първо полувреме, в което вкараха и трите си попадения, две от които бяха дело на Томас Мюлер.

Първото полувреме беше повече от вихрено. Още в шестата минута Рафиня изведе баварците напред в резултата със страхотен изстрел отдалеч, забивайки топката в долния десен ъгъл на Куртоа.

Само пет по-късно Мюлер направи 2:0, завършвайки прекрасна солова акция и подаване от страна на Рибери. В 26-ата германският нападател вкара втория си гол в мача, изненадвайки Куртоа за втори път в мача с удар отдалеч, за да направи резултата класически.

Челси стигна намали резултата в последните секунди на полувремето, благодарение на топовен изстрел на Маркос Алонсо по диагонала.

Положенията пред двете врати продължиха да валят и през втората част, но играчите на двата тима се надпреварваха кой да изпусне повече. Импровизираното състезание бе спечелено от Хамес Родригес, който на няколко пъти можеше да се разпише, но така и не успя да прати топката в мрежата.

Крайното 3:2 оформи Миши Батшуай, но въпреки по-добрата си игра в последните минути, Челси не успя да стигне до изравнителен гол. Малко по-рано Давид Луис нямаше късмет и негов удар срещна напречната греда.

Новото попълнение Алваро Мората дебютира с фланелката с №9 и изигра 30-ина минути, но така и не му се откри истинска голова възможност.

И за двата тима предстоят последни сблъсъци от приятелския турнир срещу Интер. Първо, Байерн ще играе с „нерадзурите“ в четвъртък, а в събота идва време и на двубоят срещу Челси.